День Вишиванки 2021
Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Тому недаремно українці відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Це свято з'явилося зовсім недавно, коли декілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
У наші дні вишиванка - символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.
20 травня учні та вчителі нашої школи із задоволенням долучилися до свята. Школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. В святі взяли участь не лише учні, а й вчителі та персонал школи. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні школи читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою, виготовляли вишиванки, придумували нові візерунки з допомогою онлайн сервісів та на завершення у вестибюлі школи провели фоточелендж та зробили стенд « З Україною в серці». І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.
Проведення такого свята продемонструвало, що учні школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
Основна мета цих заходів – збереження українських цінностей та їх популяризація серед учнів, їх батьків та населення загалом.
Заступник директора з виховної роботи
Алла Дмитренко