A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Диканський ліцей імені М.В.Гоголя"

Місячник «Моє право закінчується там, де розпочинається право іншого!»

Дата: 28.11.2022 11:28
Кількість переглядів: 66

Фото без опису

«Мої права…»

Під час військових дій всі категорії громадян стають потенційно вразливими. Але через свій юний вік діти виявляються вразливішими, ніж дорослі. Під час війни вони наражаються на величезну кількість ризиків, опиняються у неймовірно складному становищі.

В цей час порушуються всі найважливіші права дитини: право на життя, право бути з родиною, право на охорону здоров’я, на розвиток особистості, а також на турботу та захист.

Цього року протягом листопада в Опорному закладі «Диканський НВК імені М.В. Гоголя» проходив місячник правових знань «Я знаю свої права та обов’язки», метою якого є формування високого рівня правової свідомості та правової культури учнів, створення надійного правового поля. Всі чотири тижні були присвячені правовій тематиці.

Держава вживає всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних і просвітніх заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образи чи зловживань, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження та експлуатації.

З 31.10.22 по 06.11.22 проходив тиждень «Я живу у правовій державі» Протягом цього тижня відбулися: г/с «Свобода та особиста недоторканість громадян», в/з «Торгівля людьми у період воєнного стану: врахування ризиків та запобігання нещасних випадків», круглий стіл «Вирішую конфлікти та будую мир», майстер-клас по ненасильницькій взаємодії «Толерантність у кожному з нас або як проявити терпимість до оточуючих у складних умовах воєнного часу», г/с «Толерантність врятує світ», тематичне коло «Ми звільнимо світ від насильства», година роздумів «Ми всі різні, але ми всі рівні», бесіда «Що ховається за словом «толерантність»?», година роздумів «Ми всі різні, але ми всі рівні», тренінг «Я вчуся бути толерантним», виготовлення класного панно «Наші долоньки творять добро», онлайн-тренінг «Насильство та булінг: як розпізнати, запобігти, допомогти».

Тиждень «Мова моєї держави моя мова!» – 07.11.22 по 13.11.22.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють із калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як його ніжна пісня.

З учнями усіх класів були проведені тематичні виховні години, відео уроки, бесіди, години спілкування, мовознавчі квести, вікторини «Пізнай глибини української мови», «Цікаві факти про мову», «Українська мова: світ загадок і таємниць», «Сучасна українська мова: вікова історія, діалектичне різноманіття, правовий статус», «Правовий статус української мови. Поняття “державна” і “офіційна” мова».

За ініціативи шкільного парламенту, вчителів української мови та літератури відбувся відеоконкурс віршів.

14.11.22 по 20.11.22 відбувся тиждень «Моє право закінчується там, де розпочинається право іншого!»

«Всі ми різні, але всі ми рівні» – основоположний вектор толерантності за нормами міжнародного права та національного законодавства.

Сьогодні спостерігається різноманіття випадків нехтування в сучасному суспільстві загальнолюдськими цінностями, порушення прав людини, особливо соціально вразливих категорій населення та дітей у різних сферах життя, прояви нетолерантного ставлення до дитини у сім’ї, між дітьми та іншими учасниками освітнього процесу в закладах освіти, осередках дитячого дозвілля.

Глузування та знущання між дітьми, однолітками вже стали частиною життя. З роками масштаби цього явища тільки збільшуються. На Заході його прийнято називати булінгом.

Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками дискримінації.

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

З метою виховання чуйних і відповідальних громадян, відкритих до сприйняття інших культур, здатних цінувати свободу, поважати людську гідність та індивідуальність, запобігати конфліктам або розв’язувати їх ненасильницькими способами були проведені такі виховні заходи: урок-подорож «Знай свої права, дитино!», правовий відео лекторій «Кожна дитина має право», пізнавальний квест «Наші права та обов’язки», бесіда « Україна правова держава європейської спільноти», г/с «Знай права, виконуй обов’язки, поважай правопорядок та закон», морально-етична бесіда: «Що було б, якби людина робила все, що їй заманеться», презентація «Права дитини в Україні», виховний захід «Правова держава – це моя Україна».

Завершальним був тиждень 21.11– 27.11 «Гендерна рівність в Україні: від минувшини до сьогодення». У наш час, на зламі тисячоліть, життя ставить перед людьми безліч питань, які змушують по-новому подивитися на світ, цінності, які всім і завжди здавалися очевидними. Серед них чи не найгострішими є проблема взаємозв'язку людини й природи та питання про розподіл ролей у суспільстві між чоловіками та жінками.

З метою утвердження гендерної рівності, поліпшення становища жінок і створення умов для реалізації рівних можливостей між чоловіками і жінками 25 листопада відзначається День гендерної рівності. Прикладом гендерної рівності можна назвати реалії сьогодення, де наші жінки на рівні з чоловіками захищають територіальну цілісність та суверенітет України.

Протягом цього тижня було проведені: тренінги «Дівчатка і хлопчики: всі ми різні, але всі ми рівні», бесіда «Чому слід товаришувати дівчаткам і хлопчикам?», проєкт «100 причин пишатися українками», бесіда «Жінка – рівноправний партнер», онлайн-конференція «Демографічні зміни України внаслідок голодомору. Вплив на сьогодення», інформаційна хвилинка «Мовою фактів: Протидія торгівлі людьми», бесіда: «Я гідна людина , тому що …», онлайн-гра «Жінка у суспільстві», презентація «Злочини без покарання» (містить документальні епізоди геноциду українських жінок на початку ХХ століття), ток-шоу з учнями про роль жінки в українському суспільстві.

Правовиховна робота не обмежується рамками місячника правових знань, – це цілеспрямована системна робота всього педагогічного колективу нашої школи, яка проводиться щоденно і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Педагог-організатор Юлія Барабаш


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора