A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Диканський ліцей імені М.В.Гоголя"

«Бій під Крутами – як це було»

Дата: 31.01.2025 15:05
Кількість переглядів: 23

29 січня 1918 року відбулася трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

З цієї нагоди в Опорному закладі «Диканський ліцей імені

М.В. Гоголя» з ініціативи культмасової комісії проведено низку заходів, серед них – відеолекторії, вікторини «Бій під Крутамияк це було», «Бій під Крутами цікаві факти», «День пам’яті Героїв Крут: символ мужності і любові до України».

Також до річниці цих подій у бібліотеці ліцею пройшов маяк пам’яті «Під Крутами квіти, «Реквієм спів…»  На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, завітали учні 10А класу.  

Бібліотекар здійснила мандрівку сторінками трагічної історії минулого, розповіла про події, які передували бою  під Крутами та про його наслідки. Ілюструвала свою розповідь уривками з фільму, знятого до сторіччя бою українським  режисером Олексієм Шапарєвим. Харизматичні головні герої занурили глядачів у ті часи.

Бій під Крутами – приклад успішної оборонної операції, у результаті якої російсько-більшовицькі нападники на кілька днів втратили боєздатність. Затримка ворога дала змогу укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Це сталося 107 років тому… Зовсім юні курсантами Української Народної Республіки та жорстокі війська радянської росії… «300 спартанців», «перші кіборги», «незламні» – так часто називають Героїв-крутянців. Їх подвиг став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність молодих захисників порівнюють з мужністю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту, захисників Бахмута, Маріуполя.

Десятикласники ознайомилися з виставкою-реквіємом «Символ нескорених – Крути». Кожен охочий переглянув  книги та матеріали   періодичних видань, які висвітлюють трагічні події тих років.

Як не гірко визнавати, події більш як столітньої давнини ідентичні реаліям сьогодення, коли українці знову змушені виборювати собі незалежність та захищати територіальну цілісність Батьківщини.

 

Завідуюча шкільною бібліотекою Олена Щербань

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора