A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Диканський ліцей імені М.В.Гоголя"

«Стежини скорботи: голодомор в Україні»

Дата: 24.11.2023 19:56
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

«Стежини скорботи: голодомор в Україні»

​Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-1933 років.

​З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління у шкільній бібліотеці Опорного закладу «Диканський ліцей імені М.В.Гоголя» діє виставка-реквієм «Твій біль, Україно!» до вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

​На книжковій виставці представлено фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. Поети і письменники розповідають про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив у 1932-1933 рр. український народ. Автори розповідають про суть трагедії, наголошують на її штучності.

​Кожен громадянин України повинен знати масштаби цієї трагедії, внаслідок якої в мирний час на своїй землі загинули мученицькою смертю мільйони наших земляків, зникли з карти України сотні і тисячі сіл та хуторів. І не тільки знати і пам’ятати, а й передавати це знання дітям і онукам, шанувати пам’ять загиблих, робити все можливе, аби подібні трагедії не могли повторитися НІКОЛИ.

​Для здобувачів освіти бібліотекарі провели виховний захід на тему: «Голодомор в Україні: історія і пам’ять», під час якого учні вшанували хвилиною мовчання по загиблих внаслідок Голодомору, переглянули відео «День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.» та виготовили колоски єднання, як пам’ятний символ жертвам Голодомору.

​По завершенню заходу, бібліотекарі вкотре нагадали, що треба свято берегти пам’ять про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

Віта ЧЕРНЯНСЬКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора