Діти хочуть миру!
Міжнародний день миру був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн.
Раніше свято відзначалося у третій вівторок вересня, оскільки у цей день проводилася щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року свято відзначається в одну і ту ж дату – 21 вересня.
День миру – особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками. Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.
Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання всіх українців, котре сьогодні вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.
Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба за цілісність Української Держави. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру в опорному закладі «Диканський НВК імені
М.В. Гоголя» відбулися заходи в рамках тижня «Україна – мирна країна». Зокрема серед учнів початкових класів відбулася акція «Я голосую за мир», під час якої діти на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті і кріпили їх на плакатах. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такій серйозній громадській справі.
Із давніх-давен символом миру вважався голуб. У країнах Сходу цей птах – священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили гніздо в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати. Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. Саме в цей час відомим художником Пабло Пікассо було створено емблему: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілочку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення. Так, першокласники разом другокласниками власноруч виготовили паперових голубів, як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, в яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими. Асистент учителя Надія Литвин провела майстер-клас по виготовленню голуба у техніці оригамі.
Учні середньої та старшої школи досліджували історію свята, малювали малюнки, проводили різноманітні інтерактивні вправи на Google застосунках: Google презентації, Miro, Drawchat, Padlet, Jamboard, Learningapps.
Соціальний педагог, Людмила Чипенко провела за допомогою цифрового застосунку Jamboard серед учнів середньої та старшої школи інтерактивну вправу «Для мене мир – це».
Учні 9-Б класу разом з класним керівником Людмилою Чипенко долучилися до праці волонтерів Диканщини і допомагали плести маскувальні сітки для ЗСУ. Добре діло замість тисячі слів: дві години простої для дітей роботи сприяли розвитку доброї справи – маленькими кроками до великої перемоги України, до панування миру на нашій Батьківщині.
У Міжнародний день миру бажаємо, щоб навіть тінь зла не торкнулася ваших будинків, над головою синіло мирне, спокійне небо, всі неприємності закінчилися!
Миру всім нам в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!
Слава ЗСУ! Слава Україні!